logo

The Official Website of Petra Börnerová, Tomáš Bobek Bobrovniczký & Tomáš Bobrovniczký jr.

Facebook
Instagram @petrabornerovaband
youtube

Tomáš Bobek Bobrovniczký 


ČESKY:

„Curriculum vitae Tomáša „Bobeka“ Bobrovniczkého je tak bohaté, že môže vzniknúť dojem, že na tento výber, kde dostávajú priestor väčšinou začínajúce mená, ani nepatrí. Je tu však jedna pozoruhodnostť. Bobek, bubenícky špecialista na blues, sa prezentuje ako gitrista a spevák. Druhou je, že siahol aj po pesničkách slovenského klasika Liteckého-Švedu st., a hudobne ich přeošatil.“ 

CD Bluesová spoločnosť No.9., Slovenská Bluesová spoločnosť, 2013


Narodil se v roce 1978 v Komárně na jižním Slovensku ve smíšené rodině s maďarskými a polskými předky.  Již od malička projevoval zájem a cit k hudbě. Jeho otec Jan byl bubeník a od dětství ho obklopovala hudba J. Hendrixe, Colloseumu, J.Wintera, Beatles, Deep Purple. Během dospívání se věnoval spíše sportu, profesionálně hrál vodní pólo za místní sportovní klub. Byla to rodinná tradice, protože jeho děda po 2. světové válce založil klub vodního póla v Komárně a později byl i trenérem. A tak jako jeho děda a táta i on se věnoval vodnímu pólu.  


K hudbě si našel cestu až v maturitním ročníku Gymnázia v roce 1995, když při náhodném setkání s amatérskými muzikanty vzal místo bubeníka v punk-rockové kapele „D’Mess“, kde hrál pouze rok.  Po skončení studií na Gymnáziu v roce 1996 založil s kytaristou Vladem Urbanovským svoji první bluesovou kapelu, která pak nesla název „Strange Fruits“. O rok později po rozpadu kapely působil chvilku v rockové kapele „Kamasutra“. V roce 1998 studoval bicí nástroje u jazzového bubeníka Viléma Jávoriho na soukromé akademii v Budapešti v Maďarsku. Ve stejném roce se seznámil se slovenským hudebníkem a zpěvákem Ďurem Turtevem, který ho angažoval ve funk-bluesové kapele „Bluesweiser“. Díky této kapele získal své první profesionální zkušenosti a koncertoval i v zahraničí. Bohužel spolupráci s Bluesweiserem musel v roce 1999 přerušit kvůli nástupu na základní vojenskou službu. 


Během tohoto období obnovil kapelu „Strange Fruits“ a příležitostně vystupoval i s kapelou „Myrnix-Dyrnix“, „Exfónia“ a projektem Ďura Turteva „Dura a Blues club“. Také začal pořádat menší hudební večery a festivaly. V roce 2000 po náhodném jam sessionu nastoupil do slovenské kapely „ZVA 12-28 band“, kde působil až do roku 2003. Kapela odehrála několik významných koncertů a také vyhrála mezinárodní hudební soutěž kapel v polské Rawě Mazowiecké. Rytmika kapely doprovázela v roce 2002 na festivalu Blues Alive v Šumperku světoznámého amerického bluesmana Louisiana Reda. V roce 2003 ukončil Tomáš spolupráci s kapelou ZVA 12-28 band a přestěhoval se do Prahy kde nastoupil do kapely chigagského kytaristy „René Trossmana“. Od té doby pravidelně vystupoval v pražských klubech jako Reduta, U Malého Glena, Ungelt jazz club, Jazz club u Staré Paní, Jazzboat,… S kapelou Rene Trossman band doprovázel i americké černošské zpěváky,  EB Davida a Lorenzo Thompsona. V kapele také působili  významní čeští pianisté  Jan Kořínek a Ondřej Pivec. Po roce kapelu opustil a nastoupil do kapely „ The Roadcasters“, kterou založil  pražský kytarista Marcel Flemr. A také do funk-rockové kapely „Milo“.  Obě kapely  se v roce 2005 rozpadly. 


V roce 2004 se seznámil se svojí životní láskou, zpěvačkou Petrou Börnerovou, se kterou chvíli působil v kapele „Hand’s free blues band“.  V roce 2005 s Petrou založili mezinárodní kapelu „Petra Börnerová band feat. Benkö Zsolt“, kde ke spolupráci přizvali maďarské muzikanty, Benkő Zsolta, Bornemissza Ádáma a Táncos Istvána. S kapelou odehráli v průběhu tří let několik stovek koncertů na různých festivalech i v klubech po celé Evropě. 

V roce 2007 si s kapelou zahostoval i americký kytarista Chris Duarte. Složení kapely se postupně měnilo a nakonec se kapela kvůli velké vzdálenosti rozpadla.

V roce 2008 Petra a Tomáš založili novou kapelu „Petra Börnerová band“. Post kytaristy obsadil slovenský jazzový kytarista Miloš Železňák a na baskytaru hrál Pavel Novák, později Peter Oberländer. S touto formací v roce 2008 vydali studiové CD s autorskou tvorbou. Kapela měla kvůli rodičovským povinnostem  menší pauzu a koncertovala jen sporadicky. Pak se v roce 2011 rozpadla. Petra a Tomáš pak začali vystupovat v duu, kde Tomáš přesídlil z bicích na kytaru. Příležitostně s nimi vystupovali hosté, například harmonikář a vynikající zpěvák Beseneyi Csaba, baskytarista Bornemissza Adam a kytarista Miloš Železňák. 


V roce 2012 objevili ve svém synovi Tomáškovi hudební talent a pomalu s nimi začal vystupovat. Nejprve na ukulele, které měl naladěné do jednoho akordu, protože by jeho tříleté prstíky neumáčkly akordy. Pak začal hrát na cajon a později zasedl za bicí. První koncert na bicí odehrál Tomášek v jeho pěti letech v Jazz klubu v Teplicích. Od té doby začali vystupovat jako trio a později i jako čtyřčlenná kapela s basou. Spolupracovali se slovenským basistou Petrem Oberländerem, s významným slovenským hudebníkem a basistou Fedorem Frešem a nyní s vynikajícím teplickým basistou Jakubem Fojtíkem. Pravidelně vystupují v prestižních klubech a na festivalech po celé Evropě.


Tomáš Bobek Bobrovniczký mezi lety 2003 až 2022 spolupracoval a hrál jako bubeník i v kapelách Bluesweiser, Luboš Andršt Blues band, Stan the Man Bohemian BLues band, Roman Pokorný Blues box Heroes,  Tony Smrčka Blues band, Charlie Slavík & Highway 61,  Marcel Flemr Band, St. Johnny trio, Eddie Martin Band, Jugging Stones.


V současné době žije s rodinou v severočeském městě Bílina a kromě svých projektů, rodiny a práce, je také předsedou spolku Pure Music a pořádá festivaly a koncerty.  Má na kontě několik CD a spolupráci s významnými umělci a několik ocenění. V roce 2013 mu vyšla první sólová nahrávka na kompilaci „Bluesová společnost č.9“, kterou vydala Slovenská bluesová společnost.  Jelikož jeho kořeny sahají až na Slovensko, do Maďarska, Polska a v současné době žije v České republice, považuje se za Evropana. 


Kromě své rodinné kapely Petra Börnerová band, kde hraje na kytary, také působí jako bubeník v projektech britského pianisty „Steve Big Man Claytona“. Příležitostně hostuje v kapele Dura a Blues club, Roman Pokorný Blues box heroes a hraje s australským kytaristou Gwynem Ashtonem.
ENGLISH:

„The Musical CV od Tomáš Bobek Bobrovniczký is so rich tat it is possible to come to the conclusion that he doest not belong int this selection. This is just one think worthy one note.  Bobek- a specialist plus drummer- is presented as a guitarist and singer of blues. Also noteworthy is that he has stretched out to cover versions of songs by Slovak blues legend Jan Litecký-Šveda and given the music a new interpretation.  A sympathetic act.“

CD Blues Society No.9., Slovak Blues Society.


Tomas Bobek Bobrovniczký was front in 1978 in southern Slovakia in the city of Komárno. This city lies between thee Danube and Váh rivers on the Slovakian-Hungarian border. He started to show his interest in music as a child. His father was a musician- also a drummer, so he had a lot of exposure to jazz, blues, classical rock music.


He started to play drums in 1995, during the graduating from High school. Hist first band D’Mess was an alternative punk-rock band. Even thought his parents was not happy with his idea to continue drumming, he became more and more absorbed in music.  He played in regional blues and rock bands, but his first professional  music experience came with the famous Slovakian funk blues group “Bluesweiser“ in 1998. With this band he started to make his career as drummer /bluesman.  At the same time he began to organize small blues events, festivals and concerts.  


From 1996 he played in many bands as well as Strange Fruits (SK), Myrnix-Dyrnix (SK), Bluesweiser (SK), ZVA 12-28- band (SK), Exfónia (SK), Dura & Blues club (SK), Rene Trossman band (USA), Roadcasters (CZ), milo (CZ), Jugging Stones (HU), Luboš Andršt blues band (CZ). Roman Pokorný Blues Box Heroes (CZ), Stan the Man Bohemian blues band (UK), Gwyn Ashton (AUS), Eddie Martin band (UK), Steve Big Man Clayton band (UK) and cooperated with artists as well as EB Davis (USA), Louisiana Red (USA), Lorenzo Thompson (USA).


He currently lives in Bílina, Czech Republic. He plays in projects of his family band with his wife Petra and son Tomáš. He also play on drums in band of British pianist Steve Big Man Clayton. 


In the end of 2008 he established with his wife Petra a music society called Pure Music who organizes blues events, festivals and concerts.Records  / Nahrávky:

1999 - Bluesweiser - Live at Living Blues (unofficial record)

2000 - Various artists - Blues Night 1. (unofficial record)

2000 - Myrnix Dyrnix - Movie soundrtacs (unofficial record)

2000 - ZVA 12-28 Band - Blues Night 2. (unofficial record)

2001 - ZVA 12-28 Band - demo (unofficial record)

2002 - ZVA 12-28 Band - Live At Stará Pekárna (unofficial record)

2003 - Rene Trossman band feat. EB Davis - Live in Komárno (unofficial record)

2003 - The Roadcasters - Live at Stará Pekárna (unofficial record)

2004 - milo (demo)

2004 - Luboš Beňa & Charlie Slavík & Tomáš Bobek Bobrovniczký - Live at radio Proglas (unofficial record)

2005 - Jugging Stones - Live (unofficial record)

2005 - Petra Börnerová band feat. Benkő Zsolt - Live at Stará Pekárna (Pure Music, 2014)

2006 - Petra Börnerová band feat. Benkő Zsolt - Live at Gastro blues, Paks (CD+ DVD unofficial record)

2007 - Petra Börnerová band feat. Benkő Zsolt  & Chris Duarte - Live in Ústí nad Labem (unofficial record)

2008 - Petra Börnerová band - studio (Miloš Železňák, 2008)

2008 - ST. Johnny & Charlie Slavík -  These times are gone (SOZAT, 2008)

2011 - Stan the Man Bohemian Blues band - Live in Bratislava (unofficial record)

2012 - Petra Börnerová duo & guests - Acoustic session 1 . (Pure Music, 2012)

2015 - Petra Börnerová duo & Besenyei Csaba & guests - Acoustic session 2 . (Pure Music, 2015)

2017 - Petra Börnerová trio & Besenyei Csaba & guests - Acoustic  live (Pure Music, 2017)

2018 - Petra Börnerová trio & Fedor Frešo - Live 2018 (SOZAT, 2018)

2024 - Petra Börnerová trio & Taras Vološčuk - Give me a Sign (Tomáš Bobrovniczký, 2024)Bands / Kapely:

1995 - 1996 D’Mess (SK)

1996 - 1997 Strange Fruits 1.(SK)

1997 - 1998 Kamasutra (SK)

1998 - 1999 Bluesweiser (SK)

1999 - 2000 Strange Fruits 2. (SK)

1999 - 2000 Exfónia (SK)

2000 - 2000 Myrnix Dyrnix (SK)

2001 - 2003 ZVA 12-28 Band (SK)

2003 - 2003 Rene Trossman (USA)

2003 - 2004 The Roadcasters (CZ/SK)

2003 - 2004 milo (CZ/SK)

2004 - 2004 Handś free blues band (CZ)

2004 - 2004 Luboš Beňa & Charlie Slavík & Tomáš Bobek Bobrovniczký (CZ/SK)

2005 - 2006 Jugging Stones (HU)

2008 - 2016 Luboš Andršt Blues band (CZ)

2008 -         Roman Pokorný Blues box heroes (CZ)

2005 - 2008 Petra Börnerová band feat. Benkö Zsolt (HU/CZ/SK)

2008 - 2012 Petra Börnerová band & Miloš Železňák (CZ/SK)

2008 - 2009 ST. Johnny & Charlie Slavík (CZ/SK)

2009 - 2018 Gwyn Ashton (AUS)

2011 - 2011 Stan the Man Bohemian Blues band (UK/CZ/SK)

2012 -         Petra Börnerová duo (CZ/SK)

2015 - 2017 Petra Börnerová duo & Besenyei Csaba (HU/CZ/SK)

2017 - 2018 Petra Börnerová trio & Fedor Frešo (CZ/SK)

2018 - 2018 Dura & Blues clubs feat. Fedor Frešo (SK)

2020 -          Petra Börnerová band (CZ/SK)

2019 -          Steve Big Man Clayton & the Wild Bluesmen (UK/DE/CZ)

2020 -          Steve Big Man Clayton band (UK/CZ/SK)

2024 -          Petra Börnerová trio & Taras VoločšukAwards /Ocenění:

„The Winner of Czech Blues Challenge 2022“ (Czech Blues Association) - Petra Börnerová trio 

„Award for to long-term cultural contribution to the City Bílinain 2022“ (city Bílina)  - Tomáš  Bobek Bobrovniczký

„International Musical Personality 2018“  (bluesmusic.cz) - Petra Börnerová trio 

„International Musical Personality 2017“  (bluesmusic.cz) - Petra Börnerová trio

„International Musical Personality 2016“  (bluesmusic.cz) - Petra Börnerová & Tomáš Bobek Bobrovniczký

„Bluesman of year 2012“ (Slovak Blues Society) - Tomáš Bobek Bobrovniczký 

logo

The Official Website of Petra Börnerová, Tomáš Bobek Bobrovniczký & Tomáš Bobrovniczký jr.

Facebook
Instagram @petrabornerovaband
youtube

All rights reserved © Bobek Blues 2022 /  design by Bobek Blues and Sparkle.